Берово

Пронајдени се 82 резултати на тема „Берово“
Вести

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Рашковска: Од град со сè повеќе празни куќи, Берово ќе стане град во кој младите остануваат и се враќаат

ИНТЕРВЈУ СО КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕРОВО, ЕЛЕОНОРА РАШКОВСКА КУРИР: Зошто кандидат за градоначалник, што ве поттикна да станете...
Вести

Рашковска: Четиригодишниот мандат на СДСМ во Берово е неуспешна приказна, ВМРО-ДПМНЕ ќе направи просперитетна општина, со решени проблеми и обезбедена иднина за младите

Мојата визија за Општина Берово е да имаме просперитетна, транспарентна и економски стабилна општина во која на граѓаните ќе им се решаваат...
Вести

ОВАА КОБНА ГРЕШКА НА ПОПОВИТЕ НЕ СЕ ЗАБОРАВА – на денешен ден гром удри во манастирот Света Богородица во Берово и усмрти 9 лица

На денешен ден во 1996 година на прослава на православниот христијански празник Успение на Света Богородица, во манастирската црква „Св....
Вести

„Аман луѓе, помагајте“: Со голи раце и трактори, оставени сами на себе, граѓаните се борат со пожарите во беровско – СВЕДОШТВА

Жителите на селото Будинарци во околината на Берово, во Малешевијата, преживуваат вистинска голгота. Оставени сами на себе против голем...
Вести

УЖ при ВМРО ДПМНЕ од Берово организираше хуманитарна акција во делење на посен ручек во чест на утрешниот празник

Денеска под мотото “Хуманоста-темел во меѓучовечките односи” УЖ при ВМРО ДПМНЕ од Берово организираше хуманитарна акција во делење...