белорусија

Пронајдени се 177 резултати на тема „белорусија“
Вести

Белорусија: Шеф на политичка партија, американски адвокат и уште три лица осудени на повеќегодишни затворски казни

Пет лица, меѓу кои и шеф на политичка партија, како и американски адвокат, осудени се денеска во Белорусија на повеќегодишни затворски...