автобуска несреќа

Пронајдени се 273 резултати на тема „автобуска несреќа“
Вести

ЕДНА ГОДИНА ОД ТРАГЕДИЈАТА: На автопатот едвај само еден детаљ потсетува дека во македонскиот автобус живи изгореа 45 патници (ВИДЕО)

Кај семејствата и блиските на настраданите болка и тага, но и горчина зашто истрагата на бугарското обвинителство сè уште не е завршена,...
Вести

Бугарската главна обвинителка бара од македонските колеги уште распити на преживеани и роднини за автобуската несреќа

Портпаролот на главната обвинителка на Бугарија Сијка Милева изјави дека е прекината предистражната постапка за несреќата на македонскиот...
Регион

Две од српските деца повредени во несреќата на автопат во Бугарија утре со хеликоптери ќе бидат пренесени во Србија

Двете српски деца кои се на лекување во софиската болница „Пирогов“ повредени во сообраќајката на автопатот „Тракија“ на 14 август,...
Регион

Седумнаесет деца повредени во несреќата на автопатот Тракија вечерва се примени во Универзитетската болница во Стара Загора.

Универзитетската болница во Стара Загора вечерва прими 17 деца повредени во несреќата на автопатот Тракија. Тоа за БТА го изјави директорот...