автобуси

Пронајдени се 87 резултати на тема „автобуси“
Вести

Во сабота состанок, блокадите остануваат: Долгот на Град Скопје кон приватните превозници е над 90 милиони денари

Околу 200 автобуси на приватните превозници и денеска четврти ден продолжуваат да блокираат неколку главни улици во Скопје. Ќемал Муриќ...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Коалицијата Тачела е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот?

Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да...
Занимливости

На денешен ден: Со отворањето на првата автобуска линија Скопје- Битола и Прилеп- Битола со 4 расположливи автобуси, почнала новата историја на автобускиот сообраќај во Македонија

На денешен ден: 1547.- Умрел шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој благодарејќи на огненото оружје, непознато за домородците, меѓу 1519 и...
Вести

Приватни превозници: Сакаат да нѐ исфрлат за да склучат договор со дебели провизии со приватна фирма од соседството

Сакаат да нè исклучат од јавниот превоз за да си склучат договор со приватна компанија и да си поделат дебели провизии, кажаа на денешниот...