австрија

Пронајдени се 195 резултати на тема „австрија“
Вести

Австрија ги продолжи мерките: Угостителските објекти, хотелите и културните институции остануваат затворени до Велигден

Австриската Влада ја продолжи епидемиолошката мерка за заклучување на угостителски објекти, хотелите и културните институции до „околу...
Вести

Мутираниот коронавирусот во Германија се шири со брзина на светлината- државата затвори уште два гранични премина

Германија в недела ќе ги затвори своите граници со Австрија и Чешка поради опасност од ширење на мутирани видови на коронавирусот, соопшти...
Вести

Австрија тврди дека расте притисокот врз балканската рута: 100.000 мигранти се обидуваат да дојдат до „златниот запад“

Шефот на Одделот за борба против трговија со луѓе во Криминалистичката служба на Австрија, Гералд Тацгерн предупредува дека расте притисокот...