атина

Пронајдени се 154 резултати на тема „атина“
Регион

Во соседството од утре најстрог карантин- ќе биде сличен како на почетокот на пандемијата во март минатата година

Целосно затворање на бизнисите и услугите што претходно беа отворени, како што се продавниците, фризерските и козметичките слони, берберниците,...
Регион

Од денеска во соседството карантин кој ќе трае до крајот на месецот- излегувањето од дома ќе биде строго забрането!

Од задутре, четврток до 28 февруари ќе има зголемени рестриктивни мерки во Атика. Ова значи дека се затвора секаков вид малопродажба,...
Регион

Сообраќајот во Атина во последната половина од јануари на исто ниво како лани, и покрај карантинот и мерките

Во последните две седмици од јануари сообраќајот во Атина бил на исто ниво како и лани за истиот период, иако оваа година во сила се посебни...
Регион

Уапсени 135 од над 300 приведени лица во Атина поради забраната за собири на годишнината од убиството на Григоропулос

Во текот на вчерашниот ден во Атина беа приведени 374 лица во повеќе одвоени случаи, од кои 135 се уапсени, поради забраната за секаков вид...