атентат

Пронајдени се 34 резултати на тема „атентат“
Регион

Приведен првиот човек на српскиот фудбал- одбил полиграфско тестирање за вмешаност во подготовката на атентат врз Вучиќ

Претседателот на Фудбалската федерација на Србија (ФСС) Славиша Кокеза, кој денеска е приведен во рамки на истрагата против криминалната...
Фудбал

Обелоденети нови докази: Ковачевиќ дознал дека се местат натпревари, па фудбалската мафија се обиде да го ликвидира

Српската легенда и поранешен фудбалер на Црвена Ѕвезда, Реал сосиедад, Олимпијакос, Дарко Ковачевиќ пред неколку месеци преживеа обид...
Вести

Гајдов тврди дека Фрчкоски е вмешан во атентатот на Глигоров, Малески порачува дека работата е пресериозна за да се прави естрадно шоу

„Истрагата за откривање на нарачателите и извршителите на атентатот врз поранешниот Претседател на Република Македонија, Киро Глигоров,...