атентат

Пронајдени се 36 резултати на тема „атентат“
Вести

Гајдов тврди дека Фрчкоски е вмешан во атентатот на Глигоров, Малески порачува дека работата е пресериозна за да се прави естрадно шоу

„Истрагата за откривање на нарачателите и извршителите на атентатот врз поранешниот Претседател на Република Македонија, Киро Глигоров,...
Познати

Сузана Манчиќ преживеала атентат: Непозната личност пукала во автомобилот во кој била водителката и поранешниот сопруг

Сузана Манчиќ е една од најпознатите ТВ лица на просторите на поранешна Југославија. Она што не е познато за неа е дека кон крајот на...
Регион

Црногорскиот терминатор денеска го преживеа и третиот атентат: После рафал и бомба, не го уби ниту куршум од снајпер

Крсто Вујиќ од Црна Гора е ранет во вооружен инцидент кој се случил денеска околу 13:45 часот. Вујиќ не е во животна опасност, а како што...