анкета

Пронајдени се 83 резултати на тема „анкета“
Вести

Не може да се помири дека граѓаните не му веруваат: По анкетите кои му покажаа дека губи, премиерот Заев си нарача предност

Македонија за неколку месеци ја очекуваат предвремени парламентарни избори, а поради тоа во изминатиов период се направени неколку...
Вести

Како што најави КУРИР: По низата анкети кои му покажаа дека губи, Заев во паника си нарача своја со резултати за негов мерак

Информациите кои ги објави КУРИР дека Зоран Заев нарачал анкета на една национална телевизија која ќе биде објавена овие денови, се...
Вести

Убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ на анкетите, аналитичарите предупредуваат на обидите на власта за одложување на изборите

Резултатите од најновата спроведена анкета на барање на порталот МКД.мк покажувaат водство на ВМРО-ДПМНЕ од 40 проценти, наспроти 33,2%...
Вести

КУРИР ДОЗНАВА: Заев во паника бара нарачани анкети, додека водството на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе се зацврстува пред СДСМ

КУРИР дознава дека Зоран Заев нарачал анкета на една национална телевизија која ќе биде објавена овие денови. Според наши добро упатени...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со најголема поддршка, а Мицкоски со најголема доверба од страна на граѓаните – покажува анкетата на Рејтинг.мк

Најновата анкета на Рејтинг.мк покажува дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред владејачката СДСМ. Анкетата е спроведена преку...
Вести

КУРИР АНКЕТА: Граѓаните оценуваат дека дишеме отров, револтирани се бидејќи надлежните не превземаат мерки (ВИДЕО)

Македонските граѓани се свесни дека дишат отров. Велат дека загаденоста на воздухот и последиците од него се најголем проблем, но и...
Вести

ЛAЖE ЗАЕВ, ВЕЛАТ ГРАЃАНИТЕ: Додека премиерот објаснува за „pacцвeтаната економија“, дeпpecиja, бecпapица и cтpaв на улица

Три години пропаганда генерирана од Владата на Р.Маекдонија не успева да ги убеди граѓаните дека не осиромашуваат, и дека нивните џебови...