анхел ди марија

Пронајдени се 27 резултати на тема „анхел ди марија“
Фудбал

Ди Марија и Санчез ги нудат своите услуги на Барселона, но тешко дека ќе бидат ангажирани, на Чави му требаат млади играчи

Анхел Ди Марија и Алексис Санчез сакаат да се преселат во Барселона. Според „Diario Sport“, играчите ги понудиле своите услуги на каталонскиот...
Фудбал

Освен Ди Марија уште еден клупски колега ограбен истата ноќ- за време на натпреварот и неговото семејство било држено во заложништво

Домовите на фудбалерите на ПСЖ, Анхел Ди Марија и Маркињос, биле ограбени во неделата, додека двајцата играчи беа на теренот на првенствениот...
Фудбал

Ова видео го изгледа целиот свет: Вака реагираше Ди Марија кога дозна дека неговото семејство е во заложништво на крадци

Фудбалот падна во втор план во 62-та минута од средбата меѓу ПСЖ и Нант во 29-тото коло, кога тренерот на „парижаните“ Маурисио Почетино...