андреј пленковиќ

Пронајдени се 10 резултати на тема „андреј пленковиќ“
Регион

Слатка сте, Дамира: Хрватскиот премиер со непримерен одговор на прашање на новинарка го шокираше регионот (ВИДЕО)

Премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ, вчера по состанокот во неговата партија ХДЗ, на кој се расправало за големат афера на неговиот...