анализа

Пронајдени се 36 резултати на тема „анализа“
Вести

Анализа од анкетата на ИПСОС: На предвремени избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со близу 200 илјади гласови разлика во однос на СДСМ

Агенцијата ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ спроведе теренска анкета на јавното мислење на 1.014 испитаници за периодот од 01 до 18 јули...
Вести

АНАЛИЗА ВО БРОЈКИ: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори и со мнозинство во сите Совети во општините

Локалните избори во Македонија завршија, а според бројките ВМРО-ДПМНЕ освои 42 општини и градот Скопје, додека СДСМ само 16 градоначалнички...
Вести

Проф. Трајковски: Не е доцна за акција, но очигледна е стратегијата на здравствените власти да не го сопираат заразувањето, туку да ја зголемуваат прележаноста

Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски, кој на дневна основа статистички ги следи сите официјални информации поврзани...
Вести

Анализа на Каракамишева-Јовановска: Изборите во 2020 година ќе останат запаметени како историски во негативна смисла

Предвремените парламентарни избори во 2020 година ќе останат запаметени како историски во негативна смисла од две причини: првата е рекордната...