Америка

Пронајдени се 101 резултати на тема „Америка“
Познати

ДО СКОРО ФРЧЕА ЕВРА, СЕГА ГИ ЗАМОТА ДОЛАРИТЕ ОКОЛУ МИКРОФОНОТ: Теа Таировиќ запеа во Америка и направи хаос (ВИДЕО)

Пејачката Теа Таировиќ важи за „кралица на бакшишот“ во Србија, а сега овој прекар го оправда и во Америка. Теа веќе одржа неколку настапи...
Вести

ВКЛУЧЕН ЦРВЕНИОТ АЛАРМ: Издадено предупредување за ураган во сојузни држави во Америка каде што има многу Македонци

Предупредување за ураган е издадено за американските сојузни држави Конектикат и Њујорк, пред се за Лонг Ајленд, поради можно засилување...
Вести

Голема веројатност дека Конгресот ќе му забрани на Трамп кандидатура за нов мандат како претседател, тврдат американски медиуми

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски...