али ахмети

Пронајдени се 248 резултати на тема „али ахмети“
Вести

Ахмети: Одбележувањето на Денот на албанската азбука упатува јасна порака како треба да градиме подобра иднина за сите

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на сите граѓани им го честиташе припадност Денот на албанската азбука и одржувањето на Битолскиот конгрес,...
Вести

Ковачки за ставот на Ахмети: Ако некој имаше двојба како треба да постапи во однос на Референдумот, сега на сите им е јасно

А еве го и Ахмети – премиерот во сенка, се јави со некакви црвени линии. Епа ако некој досега имаше дилеми како треба да постапи во...
Вести

Договорот со Бугарија, црвена линија на ДУИ – Ахмети: Враќање назад нема, укинувањето би било регрес на државата

Договорот за добрососедство со Бугарија треба да се почитува и да се спроведува. Ова е црвената линија на ДУИ, исто како и Охридскиот...
Вести

АХМЕТИ: Црвените линии за ДУИ се Охридскиот договор, Преспанскиот договор и Договорот со Бугарија – BРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА!

Демократската Унија за Интеграција денес во Скопје ја одбележа 20-годишнината од формирањето како политички субјект. Во својот говор...