Александар Пандов

Пронајдени се 112 резултати на тема „Александар Пандов“
Вести

Пандов:Сите во ВМРО-ДПМНЕ се против Договорот со Бугарија затоа што е штетен, и ќе продолжиме да се бориме за зачувување на идентитетот

Александар Пандов, претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Аргумент плус“ зборуваше...
Вести

Пандов: Дури и капитулација после војна би била подостоинствена за Македонецот од она што ние го добивме со францускиот предлог

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ Александар Пандов, во вечерашното гостување во емисијата ,,Само вистина” зборуваше...
Вести

Пандов: На народот му е дојдено преку глава, затоа огромен број на граѓани ќе излезат на протестот на 18 јуни, мора да се стави крај на тешкиот живот во Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е предводник на овој протест,  но огромен број на луѓе ќе дојдат на протестот на 18 јуни, од сите партии и националности. На...
Вести

Пандов: Национални понижувања, задирање во македонскиот идентитет, лоша економија се само дел од причини поради кои граѓаните треба да излезат на 18-ти јуни на протест

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ порача дека јасно и гласно на 18-ти...
Вести

Пандов: Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ и Патриотскиот институт „Гоце Делчев“ донесоа Декларација за правда и слобода за политичките осуденици во Македонија

Тргнувајќи од одредбите на Уставот на Република Македонија за сувереноста на државата и суверенитетот кој произлегува од граѓаните...
Вести

Пандов: Ако сака Ковачевски да покаже дека законите важат за сите, да го повика Заев и министрите на одговорност за коруптивните скандали кои беа обелоденети

20 години ДУИ е на власт во Македонија, па не возможно е таму сите да се светци и толку поштено да работат. Знаете ли еден функционер од...
Вести

Пандов: Доколку сега постои нов било каков договор со Бугарија потребно е да се има гаранции дека македонската историја, јазик и народ е вековен

Во вечерашната дебатна емисија „Само Вистина!“ на Канал 5 Телевизија, гостуваше претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Пандов: Нормално е ние да бараме оставка од Владата кога државата не може да ги сервисира основните свои потреби кон граѓаните

Во вечерашното гостување во дебатната емисија „Само Вистина“ на Канал 5 Телевизија, гостуваше претседателот на патриотскиот институт...
Вести

Пандов: После убедливата победа на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг во големите општини, фотелјата на Заев е на стаклени нозе

Моите предвидува беа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи или во најголем дел од општините ќе има водство, дека ќе победи на советничките листи...
Вести

Пандов: Ова е крајно штетна власт, единствен начин да се казни е со масовно гласање, бојкотот и седењето дома не е опција за делегитимирање на Заев

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во Алфа телевизија во „Што не е јасно“, појасни...
Вести

Пандов: Граѓаните имаа четири години да увидат колку е неспособна власта на локално ниво и да споредат како се работеше во време на ВМРО-ДПМНЕ

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во „Жешко политичко лето“ во Канал 5 телевизија, во...