албански јазик

Пронајдени се 17 резултати на тема „албански јазик“
Вести

Алијанса за Албанците: Заев и Ахмети ветуваа задолжителен албански јазик, а сега сакаат да воведат српски јазик во училиштата

Во врска со изјавата на премиерот Заев за воведување на српскиот јазик како изборен предмет во наставната програма, се огласија од Алијанса...