адвокати

Пронајдени се 16 резултати на тема „адвокати“
Вести

74 адвокати со апел до Владата: Кривичен суд врши дискриминација и не постапува согласно одредбите во вонредна состојба!

74 адвокати проследија заедничко Известување за вршење на дискриминација во однос на останатите граѓани во услови на постоење на вонредна...
Вести

Противуставно се казнети адвокатите во предметот „27 април“, одлучи Уставниот суд по иницијатива на адвокатите Зефиќ и Тошковски

Уставниот суд ги поништи решенијата на Кривичниот и на Апелациониот суд со кои парично беа казнети адвокатите Павлина Зефиќ и Панче...
Вести

Новинар објави документ со кој ОЈО се прогласува ненадлежно за изземање на Јанева, Мицкоски со одговор: ОЈО работи под диктат на Заев, прават пиши-бриши со правото

Во оваа правна паника што се случува изминатиов период се изнаслушавме се и сешто. Сум слушнал и јас дека адвокатите на луѓето кои се...
Вести

Кога не сакаат амнестија од Заев, политички прогонетите за 27 април нема да добијат ниту правда, адвокатите бараат фер постапка

Адвокатите на обинетите за случувањата од 27 април, кои вчера од судијката Добрила Кацарска беа казнети со 1.000 евра, доставија известување...
Вести

Казнетите адвокати едногласни: Допрено е дното на судството, парите со кои сме казнети им ги подаруваме на судот

Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска ги казни со по илјада евра и ги отстрани од судницата сите адвокати на обвинетите...
Занимливости

Ги тужела адвокатите поради бизарна причина: Се развела од мажот, но не и објасниле нешто што се подразбира

Џејн Малкеји успешно се развела од својот сопруг, чие име не е објавено. Успешно, ако ги прашувате адвокатите кои ја застапувале, но ако...