аца лукас

Пронајдени се 107 резултати на тема „аца лукас“
Познати

Аца Лукас им објави “војна“ на колешките и ги избриша дуетите со нив: Цеца, сепак, е посебна приказна, овие ДВЕ ПЕСНИ се враќаат на Јутјуб

Аца Лукас последните месеци војуваше со сите колешки со кои правеше дуети, поради тоа што ги избриша песните од Јутјуб. Меѓу нив беше...
Познати

ПО ВОЈНАТА СО КАРЛЕУША, СЕГА Е РЕД НА ЦЕЦА: Заборавете дека нивните заеднички дуети повеќе ќе ги слушате, пејачката во неверување од постапката!

Пејачот Аца Лукас речиси започна војна со најголемата српска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ откако од неа барал една работа која ќе...
Познати

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА – еве што направи Аца Лукас на песната на Милица Павловиќ кога му ја пуштија намерно во дискотека (ВИДЕО)

Фолк пејачот Аца Лукас снимен е во еден ноќен клуб додека во позадина се слуша песната „Проверено“ која ја пее Милица Павловиќ. Пејачот...
Познати

ВАКОВ КОНФЛИКТ НЕМАЛО ДОСЕГА: Карлеуша и Лукас влегоа во „опасна војна“ поради Милица Павловиќ и Ана Николиќ: Летаат тешки зборови, пцовки и навреди (ФОТО)

Поп дивата Јелена Карлеуша ја поддржа својата помлада колешка Милица Павловиќ и влезе во жесток конфликт со Аца Лукас, откако фолкерот...
Познати

„Тој е добро момче, сака да прави глупости“ Аца Лукас искоментира за случајот со Дарко Лазиќ: Луѓето кои користат наркотици не би требало воопшто да возат

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен во Белград пред две ноќи поради тоа што возел со недозволена брзина на автопат, а потврдено било и дека...
Музика

Новата песна на Аца Лукас ги воодушеви неговите фанови, им се допадна и на оние кои не го сакаат пејачот (АУДИО)

Пристигна уште еден нов хит од Аца Лукас. Песната „Еднаш“ е вистински подарок за публиката пред самостојниот концерт во Старк Арената. Песната...
Познати

ЛУКАС ПРОГОВОРИ ЗА ДУЕТ СО КОНСТРАКТА: Откри нови детали за односот со овогодинешната претставничка на Србија на Евровизија!

Фолк ѕвездата Аца Лукас синоќа настапи на Златибор и по тој повод проговори за овогодинешниот претставник на Србија на Евровизија. Тој...
Познати

„Сите мои деца ги обезбедив“ – еве каков подарок добиле младенците од свекорот, а кога ќе дознаете колку чинела свадбата ќе ви се заврти во умот

Пејачот Аца Лукас го ожени синот Лазар, а по се изгледа сакал тој ден на неговиот наследник да му биде еден од најубавите, па за тоа не...
Познати

Констракта не му остана должна на Лукас: Ова никој не го очекуваше од неа, еве што му порача – не ја заборави ниту Сара Јо (ВИДЕО)

Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, победи во финалето на „Евровизија“ и со песната „In Corpore Sano“ ќе ја претставува Србија на „Евросонг“...
Познати

Аца Лукас ја испровоцира Лепа Брена на свадбата на својот син – „не ја правам истата грешка како таа на свадбата на своите синови“ (ВИДЕО)

Пејачот Аца Лукас го ожени синот Лазар, а по тој повод направи свадбена веселба. Меѓутоа,пејачот на свадбата ја прозва и неговата колешка...
Познати

Аца Лукас поканил само тројца пејачи на свадбата на синот – едниот не му дошол, а меѓу двајцата колеги најмногу внимание привлече таа (ФОТО)

Како што и се очекуваше, главен на свадбата на синот Лазар е татко му Аца Лукас. На прославата во ресторан во главниот град меѓу познатите...