Ракомет

ЖРК Чаир се пласира во финалето од Купот на Македонија

ЖРК Чаир се пласира во финалето од Купот на Македонија

Екипата на ЖРК Чаир обезбеди пласман во големото финале на Купот на Македонија и тоа откако излезе како победник од пресметката со ЖРК Вардар со 32:28.

Интересна беше битката во СЦ „Борис Трајковски“, пресметка во која избраничките на Љатифи покажаа повеќе и изборија место во борбата за пехарот каде за противникот ќе го имаат составот на Ѓорче Петров кој вчера го совлада Куманово со 31:14.

Рахмани со осум погодоци беше предводник во победничката екипа, Василева имаше седум голови кај вардарки.

Финалниот натпревар е закажан за недела во 16:00 часот.

To top