Ракомет

Заврши сезоната за ракометниот репрезентативец

Заврши сезоната за ракометниот репрезентативец

Тренерот на Еурофарм Пелистер Бранислав Ангеловски нема да може да смета на Ненад Костевски и Павле Атанасијевиќ, кои се здобија со повреди на последниот натпревар од елитниот ранг.

Двајцата сигурно нема да настапат на следниот меч против Тиквеш, а особено загрижувачка е ситуацијата со Костески кој според информациите го скинал предниот вкрстен лигамент и ќе мора да замине на хируршка интервенција.

Ова значи дека Костески го очекува подолг рехабилитационен процес и оваа сезона е завршена. Надежта на ракометните љубители е дека ќе заздрави за следната сезона и за Светското првенство.

Кај Атанасијевиќ била констатирана фрактура на носната коска и се очекува да се врати на терените за две до три недели.

To top