Ракомет

РК Вардар ќе ја брани титулата на турнирот во Струга

РК Вардар ќе ја брани титулата на турнирот во Струга

Екипата на Вардар 1961 ќе биде дел од меѓународниот ракометен турнир кој и ова лето ќе се одржи во Струга.

„Црвено-црните“ ќе ја бранат титулата на настанот кој по 52. пат ќе се одигра на Отвореното игралиште во Струга.

Кога се во прашање македонските тимови тука ќе биде и актуелниот првак Еурофарм Пелистер и составот на Тиквеш, додека од странките клубови присутни ќе бидат ГУИФ Ескулстуна предводен од Зоран Рогановиќ и АЕК од Атина кој во 2019 година славеше на турнирот.

 

To top