Ракомет

РК Вардар го претстави првото засилување за новата сезона

РК Вардар го претстави првото засилување за новата сезона

Вардар 1961 веќе размислува и за наредната сезона за која веќе го договори првото засилување.

Се работи за домашно освежување, играч кој потекнува од школата на „црвено-црните“, а неговото име е Томче Стојановски. Стојановски во изминатиов период го носеше дресот на Бутел, тим во кој созреа, стана еден од најдобрите, највлијателните играчи и со тоа се избори за кам-бек, враќање во најтрофејниот македонски ракометен колектив.
To top