Ракомет

РК Алкалоид, Тиквеш и Бутел сигурни во Купот на Македонија

РК Алкалоид, Тиквеш и Бутел сигурни во Купот на Македонија

Ракометарите на Алкалоид, Тиквеш и Бутел остварија сигурно и убедливи победи во Купот на Македонија.

Македонскиот вицешампион Алкалоид беше подобар од Драчево со 44:26 во средба во која Гарбески беше најефикасен со осум гол,  Кофилоски пак имаше шест реализаиции.

Тиквеш го надигра Партизан со 56:20, Бутел ја суреди Македонија Ѓорче Петров со резултат 49:26, а Голден Арт го надигра Аеродром со 37-27 во дуел во кој голманот Даскаловски имаше 16 одбрани

To top