Ракомет

Комплетирани и тимовите кои ќе настапат на женскиот Ф4 ракометен Куп

Комплетирани и тимовите кои ќе настапат на женскиот Ф4 ракометен Куп

Викендов се одиграа четртфиналните групи од Купот на Македонија во ракомет во женска конкуренција. Познати се четирите екипи кои во мај ќе се борат да за титулата, а ЖРК Куманово е единствениот тим кој ја поремети хегемонијата на скопските тимови.

Покрај кумановчанки, кои го елиминираа ЖРК Металург, во полуфиналето се пласираа ЖРК Ѓорче Петров, ЖРК Чаир и ЖРК Вардар.

 

To top