Ракомет

Раде Стојановиќ тренерската кариера ја продолжува во Словенија

Раде Стојановиќ тренерската кариера ја продолжува во Словенија

Македонскиот ракометен тренер Раде Стојановиќ својата кариера ќе ја продолжи во Словенија.

Селекторот на јуниорската репрезентација на Македонија и се уште актуелен тренер на Тиквеш, од следната сезона ќе седне на клупата на Тримо Требње.

Станува збор за тим каде што како играч ја почна својата интернационална кариера. Стојановски беше дел од екипите на Голд Клуб Козина и Горење.

Maкедонскиот стратег ќе дојде на местото на Урош Зорман

To top