Ракомет

Порто: Никола Митревски е нашиот МВП

Порто: Никола Митревски е нашиот МВП

Никола Митревски продолжува да блеска на голот на Порто. Капитенот на македонската ракометна репрезентација повторно ја имаше клучната улога во победата на својот тим.

Митревски запиша 11 одбрани против Брага, а Порто славеше со 34-25. По овој меч на официјалната „Фејсбук“ страница од клубот ги прогласија МВП играчите кои биле клучни за нивните победи.

 

To top