Ракомет ракомет

Кристјансон со гол пред звукот на сирената ја матираше Барселона (ВИДЕО)

Магдебург и Барселона одиграа драматичен меч во дерби пресметката од 13. коло во Лигата на шампионите, средба која беше одлучена пред звукот на сирената за славје на домаќините од 29:28.

Кристјансон со гол пред звукот на сирената ја матираше Барселона (ВИДЕО)

Магдебург и Барселона одиграа драматичен меч во дерби пресметката од 13. коло во Лигата на шампионите, средба која беше одлучена пред звукот на сирената за славје на домаќините од 29:28.

Бундеслигашот знае да биде многу незгоден за каталонците во последниве години и тоа уште еднаш се потврди на пресметката во Германија која беше решена од страна на Гисли Кристјансон.

Исланѓанецот ја презема одговорноста во последниот напад и успеа да упати неодбранлив удар во мрежата на Перез Де Варгас за големо задоволство и славје на домашните навивачи. Токму Гисли со шест реализаиции беше прв стрелец, кај гостите пак се истакна Фраде со осум погодоци.

To top