Ракомет

Иван Чупиќ става крај на својата богата кариера

Иван Чупиќ става крај на својата богата кариера

Легендарниот хрватски ракометар Иван Чупиќ на крајот од оваа сезона ќе стави крај на славната кариера.

По завршувањето на истата тамошните медиуми известуваат дека десното крило планира да започне тренерска кариера.

Чупиќ денеска има 38 години и долги години е на големата ракометна сцена. Во кариерата освои бројни медали и трофеи, а сигурно ќе ги памети и трите титули во Лигата на шампионите, две со Вардар во 2017 и 2019 година, и една со Киелце.

To top