Ракомет

Илија Брозовиќ се договори со Динамо Букурешт

Илија Брозовиќ се договори со Динамо Букурешт

Романскиот  ракометен шампион Динамо Букурешт договори уште едно засилување пред стартот на новата сезона.

По Бранко Вујовиќ, Ханиел Лангаро, Јонут Јанку и тренерот Давид Дејвис, најново име на листата засилувања е хрватскиот кружен напаѓач Илија Брозовиќ, пишува „ГСП.

Брозовиќ е искусен ракометар, доаѓа од Хановер, а претходно беше дел од Загреб и Кил, а со неговото доаѓање станува јасно дека нова средина ќе си бара белорускиот пивот Вјачеслав Бокан.

To top