Ракомет

Ангеловски: Е. Пелистер и догодина во ЛШ, се надевам на вајлд-карта

Ангеловски: Е. Пелистер и догодина во ЛШ, се надевам на вајлд-карта

Македонскиот ракометен првак Е. Пелистер има дванаесет порази во досегашните дванаесет натпревари во елитното европско натпреварување.

Битолчани во следното коло ќе го играат последниот дуел на домашен терен, против дански Алборг, на кој тренерот Ангеловски се надева дека конечно неговите ракометари ќе им донесат радост на верните навивачи.

Воедно, стратегот на Е. Пелистер оптимистички најави дека македонскиот тим повторно ќе се обиде да стигне до место во ЛШ, преку апликација за вајлд-карта откако Македонија го загуби загарантираното место во групната фаза од 2024/25.

To top