Ракомет

Официјално: Илија Абутовиќ стана член на Еурофарм Пелистер

Официјално: Илија Абутовиќ стана член на Еурофарм Пелистер

Еурофарм Пелистер потпиша со српскиот ракометар Илија Абутовиќ,

35-годишниот ракометар кој е специјалист за игра во одбрана, добро е познат во Македонија затоа што од 2011 до 2018 го носеше дресот на скопски Вардар со кој во 2017 година стана и европски првак.

Дефанзивецот доаѓа во Битола од француската лига, каде што го носеше дресот на Шартр, а договорот со битолчани му е на една сезона.

 

To top