Останати спортови

Пол-позиција за Ферстапен на првата трка од новата сезона

Пол-позиција за Ферстапен на првата трка од новата сезона

Макс Ферстапен кој минатат сезона имаше доминантна сезона, со пол-позиција ја почнува новата. До него, од втората позиција ќе стартува Шарл Леклер.

Од вториот ред ќе почнат Џорџ Расел и Карлос Саинц, а во топ десет време остварија уште Серхио Перез, Фернандо Алонсо, Ландо Норис, Оскар Пјастри, Луис Хамилтон и Нико Хулкенберг.

 

To top