Макс Верстапен

Пронајдени се 37 резултати на тема „Макс Верстапен“
Останати спортови

Во тековната сезона, Верстапен заврши 469 круга како лидер во трките, повеќе од сите други возачи заедно

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен е рангиран на прво место по бројот на кругови на Гран при, што ги помина како лидер на трките во досегашниот...