Останати спортови

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да игра на двата Мастерса во САД?

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да игра на двата Мастерса во САД?

Новак Ѓоковиќ речиси сигурно нема да патува во Флорида, а учеството на вториот Мастерс е можно само ако испадне во раната фаза на првиот турнир.

Во случај на титула во Индијан Велс, Ѓоковиќ речиси сигурно се враќа дома и ќе паузира до стартот на сезоната на земја што ќе биде негов приоритет оваа сезона бидејќи Олимписките игри ќе се играат на земјена подлога, на терените на „Ролан Гарос“.

Затоа, поважни ќе му бидат турнирите почнувајќи од 7 април кога почнува Мастерсот во Монте Карло.

To top