Останати спортови 10 последователни гостински победи

Лос Анџелес повтори рекорд во НХЛ стар 17 години

Следниот натпревар Лос Анџелес го игра на гости на 7 декември против Монтреал. 

Лос Анџелес повтори рекорд во НХЛ стар 17 години

Екипата на Лос Анџелес кингс ноќеска го победи Колумбус блу џaкетс со 4:3 по продолжение и го повтори рекордот во НХЛ од 10 последователни гостински победи од почетокот на сезоната.

Гостинските хокеари до триумфот дојдоа со пресврт во третиот период постигнувајќи три гола во низа.

Клубот го повтори рекордот во најдобрата хокеарска лига во светот со 10 гостински победи по ред на почетокот на сезоната. Претходно такво достигнување забележа Бафало во сезоната 2006/07.

Следниот натпревар Лос Анџелес го игра на гости на 7 декември против Монтреал.  (МИА)

To top