Кошарка

Олимпијакос го освои третото место во Евролигата

Олимпијакос го освои третото место во Евролигата

Кошаркарите на Олимпијакос го освоија третото место на Ф4 турнирот од Евролигата, откако во битката за бронзата славеа против Фенербахче со 87-84.

Најефикасен кај Олимпијакос беше Питерс со 20 поени, а Вилбекин кај Фенербахче го заврши мечот со 16 постигнати поени.

 

To top