олимпијакос

Пронајдени се 19 резултати на тема „олимпијакос“
Регион

Низа непочитувања на правилата за заштита од Ковид-19 во Грција, навивачите на Олимпијакос без потребните мерки ја славеа титулата

Метеж, недржење дистанца и непочитување на превентивните мерки за заштита од Ковид-19 повторно се забележуваат во Грција во ноќни клубови,...
Фудбал

ГОРИ ПИРЕЈА: Големата ѕвезда на Манчестер Сити пристигна во Олимпијакос за рекордна плата, навивачите полудеа (ВИДЕО)

Јаја Туре се врати се врати меѓу црвено-белите! Еден од најдобрите африкански фудбалери во 21 век повторно е дел од Олимпијакос, клубот...