Кошарка

Никола Миротиќ преговара со Монако

Никола Миротиќ преговара со Монако

Никола Миротиќ се шпекулира дека има понуда од француски Монако за да го засили тимот за следната сезона во Евролигата.

33-годишниот поранешен НБА играч има договор со Милано за следната сезона, но може да си замине, веројатно со некое обештетување на тимот. Миротиќ имаше просек од 16,9 поени и 5,7 скока во минатата сезона во Евролигата.

Нејасно е дали Милано е подготвен да се раздели со играчот без да добие отштета, или дали клубот одлучил да ја сврти страницата и е подготвен да го ослободи Миротиќ.

To top