Кошарка

Нено Димитријевиќ во идеалната петорка на полуфиналето од ВТБ лигата

Нено Димитријевиќ во идеалната петорка на полуфиналето од ВТБ лигата

Македонскиот кошаркарски репрезетативец Нено Димитријевиќ одигра одлично во полуфиналната серија против Локомотив Кубан.

Македонскиот кошаркар во полуфиналната серија оствари просек од 18.9 поени, 4.1 скокови и 7.4 асистенции по натпревар.

Покрај Димитријевиќ во идеалниот тим емсто добија уште: Винс Хантер, Џејлен Рејнолдс, Патрик Милер и Мело Тримбл.

To top