Кошарка

Милош Теодосиќ уште една сезона во Црвена Звезда

Милош Теодосиќ уште една сезона во Црвена Звезда

Кошаркарот на Црвена ѕвезда, Милош Теодосиќ го продолжи договорот со белградскиот тим за уште една сезона.

„Останувањето лидерот на овој тим на теренот и во соблекувалната е огромно засилување за Црвена Звезда, за која Милош ја одигра претходната сезона со голем успех, но и со мотив и желба да му помогне на клубот и на тимот“, соопшти попладнево Црвена ѕвезда.

Изминатата сезона Црвена ѕвезда ја одбрани шампионската титула во Србија, а ги освои трофеите и во АБА лигата и националниот куп.

Во текот на својата кариера, Теодосиќ освои 19 трофеи во Србија, Грција, Русија и Италија

To top