Кошарка

Мајк Џејмс потпиша уште три години со Монако

Мајк Џејмс потпиша уште три години со Монако

Мајк Џејмс, планира да го продолжи договорот со Монако на уште три години, пренесуваат француските медиуми.

МВП-играчот на Евролигата договори сѐ со клубот и е подготвен да потпише тригодишен договор вреден 9 милиони евра.

Главна тема при преговорите била кој ќе го плати дополнителниот американски данок, наспроти даночните поволности во Кнежевството. Сепак, брзо е најден заеднички јазик и ќе следува потписот на Мајк Џејмс до сезоната 2026/27.

To top