Кошарка плеј-оф

Лејкерси го отпуштија тренерот

Исто така Лејкерси со Хем го освоија турнирот кој се одржува во текот на сезоната во НБА.

Лејкерси го отпуштија тренерот

Дарвин Хам доби отказ од тренерската функција во Лос Анџелес Лејкерс.

Хам за две сезони на чело на Лејкерси постигна скор од 90-74, минатата сезона стигна до конференциското финале и беше елиминиран од Денвер, исто како и оваа сезона во првото коло од плеј-офот.

Исто така Лејкерси со Хем го освоија турнирот кој се одржува во текот на сезоната во НБА.

Претходно Хем беше асистент во Бакс, Хокс и Лејкерс.

To top