Кошарка НБА плејоф

Јокиќ му донесе водство на Денвер во плејоф пресметката со Лејкерс

НБА плејофот се игра до четири победи.

Јокиќ му донесе водство на Денвер во плејоф пресметката со Лејкерс

Со дабл-дабл ефект од 32 поена и 12 скока, Никола Јокиќ ноќеска го предводеше Денвер нагетс до почетна победа 114:103 над Лос Анџелес лејкерс во првото коло од НБА плејофот.

Во гостинската екипа најефикасни беа Ентони Дејвис со 32 и Леброн Џејмс со 27 поени.

Резултати на другите три натпревари досега завршени од 1.коло:
Њујорк – Филаделфија 111:104
Кливленд – Орландо 97:83
Минесота – Феникс 120:95.

Се игра до четири победи.

To top