Кошарка

Еди Таварез потпиша нов договор со Реал Мадрид

Еди Таварез потпиша нов договор со Реал Мадрид

Реал Мадрид го продолжи договорот со репрезентативецот на Зеленортските острови, Валтер Еди Таварез.

По поразот од Панатинаикос во Берлин (90:75) во финалето на Евролигата и враќањето во Мадрид, Таварез потпиша долгорочен договор со „кралскиот клуб“.

Сагата околу новиот договор траеше долго, но беше јасно дека играчот од Зеленортските Острови сака да остане во Реал.

Како што пренесува добро информираниот „Енцестандо“, Таварес потпишал петгодишен договор со Реал.

Со оглед на тоа дека има 32 години, се укажува на тоа дека високиот центар кариерата ќе ја заврши во Шпанија. Тој е дел од семејството на Реал од 2017 година.

To top