Кошарка

Душко Ивановиќ ја напушта Басконија

Душко Ивановиќ ја напушта Басконија

Душко Ивановиќ повеќе не е тренер на Басконија, потврди шпанскиот клуб. Српскиот стратег се врати во Басконија по отказот во Црвена Звезда на самиот почеток на сезоната.

Под негово водство Басконија се пласира во плеј-офот на Евролигата но не го помина Реал Мадрид во четвртфиналето.

А во домашниот шампионат не беше успешен затоа што не се пласира во плеј-офот за титулата.

Ова е четврти пат во кариерата Ивановиќ да си оди од Басконија.

To top