Фудбал

Зинедин Зидан го одби Баерн Минхен

Зинедин Зидан го одби Баерн Минхен

Зинедин Зидан вели дека никогаш нема да биде тренер на Баерн Минхен, со тоа француската легенда се тргна од трката за нов тренер на Баварците.

На прашањето дали во иднина би бил тренер на Баерн, Зидан децидно одговори: „Не“.

„Ќе го гледам натпреварот од Лигата на шампионите и ќе се надевам дека Реал Мадрид ќе победи“.

Баерн Минхен има проблем да најде наследник на Томас Тухел, веќе неколку тренери ги одбија.

To top