Фудбал

Жозе Мурињо се сели во Саудиска Арабија?

Жозе Мурињо се сели во Саудиска Арабија?

Португалскиот тренер Жозе Мурињо не ја исклучува можноста, сепак, наскоро да се пресели во Саудиска Арабија.

Во моментов тој е тренер на Рома и тврди дека е среќен во римскиот клуб, но нема сомнение дека ќе побара нов предизвик во кариерата.

„Кога станува збор за Саудиска Арабија, ќе бидам искрен: мислам дека еден ден ќе работам во саудиското првенство. Но, кога велам еден ден, не мислам утре или задутре“, изјави Мурињо.

To top