саудиска арабија

Пронајдени се 119 резултати на тема „саудиска арабија“
Живот и стил

Саудиската принцеза која не сакајќи да ги следи строгите арапски правила на живот си го изгради животот што го сака – ќе подзинете кога ќе прочитате со што се занимава

Саудиската принцеза Дина Аљухани Абдулазиз, не сакаjќи да ги следи строгите арапски правила на живот, успеала да си го изгради животот...
Фудбал

ВИДЕО: Делириум во соблекувалната на Саудиска Арабија, еве како се славеше сензационалната победа над Аргентина

Фудбалерите на Саудиска Арабија се снимени како еуфорично слават во својата соблекувална по нивната неверојатна победа од 2-1 над фаворитите...
Фудбал

Поништени три гола на Аргентина во првото полувреме, Меси се запиша како прв Аргентинец кој погодил на четири Мундијали

Аргентина и Саудиска Арабија играат на стадионот Лусаил, прв од четирите натпревари на третиот ден од Светското првенство. По првото...