Фудбал

Тухел: На Баер Леверкузен им ја честитам титулата

Тухел: На Баер Леверкузен им ја честитам титулата

По поразот од Борусија Дортмунд, најтрофејниот Баерн Минхен ја губи трката за титулата во Бундес лигата.

Четата на Томас Тухел загуби дома од Борусија Дортмунд со 0:2 и сега разликата во однос на лидерот Баер Леверкузен е 13 поени на седум кола до крајот на шампионатот.Тухел крена бело знаменце и им ја честита историската прва титула на Баер.

По овој меч можам само да им ја честитам титулата на Баер Леверкузен. Видете колкава е разликата, мислам дека се е јасно“, изјави Тухел за „Скај спортс Германија“.

To top