Фудбал заминува од клубот

Тухел: До крајот на сезоната ќе продолжам да правам сè за да постигнам успех со Баерн

Баварците моментално се наоѓаат на второто место во Бундеслигата со 50 бодови од 22 натпревари. Тимот од Минхен заостанува осум бода зад водечкиот Баер Леверкузен.

Тухел: До крајот на сезоната ќе продолжам да правам сè за да постигнам успех со Баерн

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, го коментираше неговото заминување од клубот на крајот од сезоната 2023/24.

– Се договоривме дека ќе го прекинеме работниот однос на крајот на оваа сезона. До тој момент, секако, ќе продолжам да правам сè што е можно заедно со мојот тренерски штаб за да постигнам максимален успех, изјави Тухел на клупската веб-страница.

Педесетгодишниот специјалист го презеде Баерн во март 2023 година.

Баварците моментално се наоѓаат на второто место во Бундеслигата со 50 бодови од 22 натпревари. Тимот од Минхен заостанува осум бода зад водечкиот Баер Леверкузен.

To top